۶ دقیقه
برجسته کردن لابیا ماژور

برجسته کردن لابیا ماژور

آنچه می خوانید...

اثرات زایمان، یائسگی، کاهش وزن و روند طبیعی پیری منجر به تغییرات قابل توجهی در بدن یک خانم می شود. در اندام تناسلی خانم ها تغییرات قابل توجهی ایجاد می شود، که ممکن است منجر به از دست دادن قابل توجه اعتماد به نفس او شود. خانم ها اغلب نگران ظاهر لابیا ماژور (لابیا بیرونی) هستند که لب های بیرونی فرج هستند. لابیا ماژور اغلب خاصیت ارتجاعی و برجسته بودن خود را از دست می دهد، که منجر به شل شدن پوست آن در طول زمان می شود و این تغییرات با کاهش سطح استروژن به عنوان بخشی از روند پیری بدتر می شود. اما امروزه خوشبختانه علاوه بر روش های جراحی روش های غیر جراحی برای رفع این مشکل وجود دارد. امروز می خواهیم در مورد روش های برجسته کردن لابیا ماژور با شما صحبت کنیم.

آیا می توان لابیای ماژور را برجسته کرد؟

آیا می توان لابیای ماژور را برجسته کرد؟

در حالی که بیشتر زنان نگران ظاهر زیبایی لابیا ماژور هستند، ممکن است علائم عملکردی را نیز در نتیجه از دست دادن حجم در لابیا بیرونی تجربه کنند. لابیای خارجی به عنوان یک بالشتک محافظ برای فرج عمل می کند که رابطه جنسی و سایر فعالیت های فیزیکی مانند دوچرخه سواری را تسهیل می کند. هنگامی که لابیا ماژور کشیده و شل می شود، فعالیت جنسی ممکن است به دلیل از بین رفتن اثر بالشتکی محافظی که توسط لابیا ماژور طبیعی ایجاد می شود، دردناک شود.

برجسته کردن لابیا یک روش جوانسازی واژن است که برای رفع تغییرات در اندازه یا شکل لابیا ماژور با بازیابی عملکرد و ظاهر و همچنین افزایش انعطاف لابیا ماژور طراحی شده است.

مزایای برجسته کردن لابیا ماژور چیست؟

برجسته کردن لابیا می تواند مزایای قابل توجهی را برای بسیاری از زنانی که مایلند ظاهر زیبایی و عملکرد لابیا ماژور خود را با پر شدن و شکل بهتر بهبود بخشند، ارائه دهد. این درمان می تواند به طور ایمن و موثر حجم و شکل لابیا بیرونی را با ظاهری جوان تر و گردتر بازیابی کند. این به تقویت اثر بالشتک طبیعی لابیا با برجسته کردن لابیا کمک می کند.

شلی لابیا که به صورت شل شدن پوست ظاهر می شود می تواند لب های داخلی را نیز تحت تاثیر قرار دهد که به نام لابیا مینور نیز شناخته می شود. این منجر به بزرگ شدن لابیاهای داخلی می شود که ممکن است ظاهر و عملکرد زیبایی را تحت تأثیر قرار دهد. بهترین درمان برای رفع بزرگی لابیا مینور جراحی لابیاپلاستی است. برجسته کردن لابیا ماژور برای بهبود ظاهر لابیای کشیده شده ایده آل است و این ممکن است به بهبود ظاهر لب های داخلی کشیده یا لابیا مینور نیز کمک کند.

از مزایای برجسته کردن لابیای بیرونی می توان به بهبود اعتماد به نفس و روابط جنسی زناشویی و همچنین از بین بردن درد و ناراحتی ناشی از ورزش بدنی یا مقاربت جنسی اشاره نمود.

آیا من برای برجسته کردن لابیا مناسب هستم؟

کاندیدهای ایده آل برای برجسته کردن لابیا  آکثرا خانم های بزرگسالی هستند، که از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار هستند و علاقه مند به بهبود ظاهر لابیا ماژور خود هستند. برجسته کردن لابیا ماژور با فیلرهای پوستی یک روش ایمن است که به روشی غیرتهاجمی انجام می شود و انجام آن بیش از یکساعت طول نمی کشد و همه بیماران می توانند پس از انجام آن به فعالیت های عادی روزمره خود بازگردند.

برجسته کردن لابیا با انتقال چربی به زنانی که سیگار می کشند نیاز دارد حداقل شش هفته قبل از انجام آن و حداقل چهار هفته بعد از آن سیگار را قطع کنند تا بقای سلول های چربی به حداکثر برسد و خطرات عوارض بعد از تزریق از جمله تاخیر در بهبود زخم و افزایش خطر عفونت به حداقل برسد.

مشاوره برای دکتر زهرا ستوده در شهر ری

برجسته کردن لابیا ماژور چگونه انجام می شود؟

دو تکنیک اصلی برای برجسته کردن لابیا وجود دارد.

1- گزینه ساده‌تر و غیرجراحی درمان شامل تزریق فیلرهای پوستی برای ظاهری پرتر و حجیم‌تر است که مشابه فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک برای درمان‌های جوان‌سازی صورت است.

2-گزینه دوم به عنوان یک روش کم تهاجمی با استفاده از انتقال چربی انجام می شود. که شامل برداشتن چربی اضافی از قسمت دیگری از بدن مانند قسمت داخلی ران قبل از تزریق به لابیا بیرونی است.

برجسته کردن لابیا ماژور با تزریق ژل

انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارد که می توانند برای برجسته کردن لابیا استفاده شود. فیلرهای پوستی متشکل از اسید هیالورونیک استفاده شود بسیار بهتر است، زیرا به طور طبیعی در بدن انسان یافت می شود و به استحکام و شاداب بودن پوست کمک می کند. تزریق فیلرهای پوستی حاوی اسید هیالورونیک با حداقل خطرات و عوارض قابل توجه هنگام تزریق در لابیا ماژور بسیار ایمن است.

این روش با استفاده از فیلرهای پوستی یک درمان غیر جراحی است و انجام آن تقریباً 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. پزشک متخصص زنان ممکن است، قبل از تزریق از یک بی حس کننده موضعی استفاده کند.

تزریق فوراً انجام می شود و به محض اتمام آن قادر خواهید بود به فعالیت های عادی خود بازگردید. فیلرهای پوستی که عموما برای این روش استفاده می‌شوند، تقریباً 6 تا 9 ماه دوام می‌آورند و برای حفظ نتایج به تزریق مجدد نیاز دارید.

برجسته کردن لابیا ماژور با تزریق چربی

این روش شامل برداشت مقدار کمی چربی اضافی از قسمت دیگری از بدن است. رایج ترین ناحیه برای برداشتن چربی معمولاً قسمت داخلی ران است. هنگامی که چربی جمع آوری شد، برای حذف ناخالصی ها پردازش می شود. سپس به لابیاها یک بی حس کننده موضعی تزریق می شوند تا هر گونه ناراحتی در مرحله تزریق چربی از بین برود. سپس جراح زیبایی زنان چربی تصفیه شده را با استفاده از کانول های تزریقی تخصصی تزریق می کند تا حجم لابیا ماژور را افزایش دهد.

پس از تکمیل این روش، می توانید همان روز فعالیت های روزمره خود را بدون محدودیت انجام دهید. درصد کمی از چربی تزریق شده به طور طبیعی دوباره جذب می شود. استفاده از این روش نتایج ظاهری طبیعی ایجاد می کند و به عنوان یک روش دائمی برای افزایش حجم لابیا ماژور در نظر گرفته می شود. البته ماندگاری نتایج این روش می‌تواند تحت تأثیر روند طبیعی پیری، بارداری یا کاهش وزن تغییرگند.

پزشک متخصص زنان شما دستورالعمل های دقیق مراقبت های قبل و بعد از تزریق را در اختیار شما قرار می دهد تا مطمئن شود که بهترین نتایج را با حداقل ناراحتی دریافت می کنید.

آیا می توان برجسته کردن لابیا را با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

این روش معمولاً  می تواند با سایر درمان های زیبایی زنان از جمله جراحی کاهش لابیا، تزریق به نقطه G، جراحی تنگ کردن واژن و پرینورافی ترکیب می شود.

دکتر زهرا ستوده

جراح و متخصص زنان و زایمان و جراحی زیبایی زنان و ناباروری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =