دکتر زهرا ستوده / جوانسازی و جراحی زیبایی واژن / بهترین روش های سفید کردن واژن
[reading-time]
بهترین روش های سفید کردن واژن

بهترین روش های سفید کردن واژن

آنچه می خوانید...

یکی از مشکلاتی که بعضی از خانم ها را درگیر می کند، تغییر رنگ و تیرگی در ناحیه تناسلی است که این امر طبیعی است و رنگ واژن یا لابیاها در طول زمان به دلایل مختلفی تغییر می کند. این تغییر رنگ نشانه ی یک بیماری یا وجود یک مشکل نیست. اما بعضی از افراد به دلیل تیرگی این ناحیه احساس ناراحتی می کنند، که برای رفع این مشکل می توان سفید کردن واژن را در نظر گرفت. سفید کردن واژن یک روش زیبایی برای روشن کردن ظاهر فرج و واژن است. این روش ممکن است شامل استفاده از کرم های موضعی، لیزر یا لایه برداری شیمیایی باشد. امروز می خواهیم در این مطلب به بهترین روش های سفید کردن واژن بپردازیم.

سفید کردن واژن در شهر ری

سفید کردن واژن چیست؟

معمولا خانم ها با افزایش سن یا به دلایل دیگری که بیان خواهیم کرد دچار تیرگی واژن می شوند. این اتفاق می تواند تأثیرات منفی بر عزت نفس و درک زن از بدن خود داشته باشد. همچنین ممکن است بر روابط، اعتماد به نفس و سلامت عاطفی آن تأثیر بگذارد. امروزه کسانی که از ایجاد تیرگی در ناحیه تناسلی خود ناراحت هستند می توانند از روش های روشن سازی واژن استفاده کنند.

سفید کردن واژن یا بلیچینگ واژن روشی است که شامل استفاده از کرم های موضعی، لایه برداری شیمیایی یا لیزر درمانی با هدف روشن کردن پوست اطراف ناحیه بیکینی است. در حالی که به آن بلیچینگ واژن می گویند، این روش ها به هیچ وجه کانال داخلی واژن را درگیر نمی کند.

علت تیرگی واژن چیست؟

پوست در سراسر بدن ما در طول زمان تغییر می کند، از جمله ناحیه فرج و واژن که این تغییر رنگ طبیعی است. رنگدانه لابیا می تواند به دلایل مختلفی از جمله سن، بارداری و سطح هورمون تغییر کند. بعضی از عواملی که می تواند باعث تیرگی واژن شوند شامل موارد زیر می شوند:

 • مسائل ژنتیکی و ارثی
 • افزایش سن
 • اضافه وزن
 • تولید زیاد ملانین (رنگدانه) در این ناحیه

از دیگر دلایل تیرگی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییرات یا اختلالات هورمونی در طول زمان (علت تیرگی واژن در نوجوانان، زنان یائسه یا باردار)
 • مصرف بعضی داروهای یا ابتلا به برخی بیماری ها
 • کم کاری یا پرکاری تیروئید
 • عدم تهویه هوا در ناحیه واژن
 • وجود رطوبت یا تعریق زیاد در ناحیه تناسلی
 • پوشیدن لباس های زیر تنگ و غیر نخی (پلاستیکی)
 • سایش مداوم لابیاهای واژن به خاطر پیاده روی مداوم و طولانی و دوچرخه سواری زیاد و مکرر
 • شیو کردن مکرر موهای زائد با تیغ یا ژیلت به ویژه تیغ یا ژیلت کهنه
 • عفونت های پوستی یا قارچی واژینال به صورت مکرر
 • اختلالات کبدی و پوستی
 • اپیلاسیون مکرر بیکینی

همچنین استفاده از برخی صابون ها، کرم ها و شامپوهای بدن و سایر محصولات بهداشتی و شیمیایی واژینالی، استفاده مکرر از پودر تالک و کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن می تواند علت تیرگی ناحیه تناسلی زنان باشند.

روش های سفید کردن واژن

روش های مختلفی برای درمان تیرگی ناحیه تناسلی وجود دارد از جمله:

۱. رفع تیرگی با داروهای و کرم های موضعی

در این روش با ترکیبات دارویی و سرم های خاصی روشن سازی انجام می گردد. این روش می تواند به تنهایی روش سفید سازی واژن باشد یا می تواند در کنار روش های دیگر بصورت هفتگی یا هر دو هفته یکبار تکرار و استفاده شود.

امروزه استفاده از کرم های موضعی روشن سازی واژن در بین خانم ها رایج است. البته این نکته را باید توجه داشته باشید که استفاده از آن ها در صورت تجویز از سمت پزشک صورت بگیرد. زیرا بسیاری از این کرم ها نه تنها باعث رفع تیرگی واژن نمی شوند بلکه اثرات سو و مشکلات دیگر پوستی را به همراه دارند.

کرم های شیمیایی و گیاهی برای درمان تجویز می شوند، که بهتر است از کرم های گیاهی که دارای عصاره های طبیعی و ویتامین های A، c و E هستند استفاده شود. زیرا کرم های شیمیایی برای تمامی افراد مناسب نیستند و بعضی از افراد نسبت به مواد سازنده کرم های شیمیایی واکنش های پوستی مانند خارش بروز می دهند.

استفاده از این روش روشن سازی زمان بر است و نیاز به تداوم بالا دارد و معمولا بین یک تا دو سال یا حتی بیشترممکن است زمان ببرد.

۲. روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی:

کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی و روشن سازی واژن است. برای درمان با این روش، گازی دی اکسید کربن را به زیر پوست ناحیه تناسلی تزریق می کنند. تزریق این گاز باعث بهبود و افزایش خون رسانی، کلاژن سازی و جوانسازی واژن می شود. همچنین کربوکسی تراپی به براق شدن ناحیه تناسلی و روشن تر شدن آن کمک می کند.

برای درمان با کربوکسی تراپی چند جلسه نیاز است؟

۴تا ۸ جلسه برای روشن سازی پوست ناحیه تناسلی با این روش نیاز است، که فاصله جلسات باید بین یک تا دو هفته باشد. اما تعداد جلسات برای هر فرد می تواند متفاوت باشد.

۳. بلیچینگ واژن با  لیزر

این روش در واقع به سفید کردن واژن کمک می کند. در این روش پزشک متخصص زنان با بکار گیری لیزر هایی مخصوص می تواند که تمامی ملانین هایی که در بافت پوست ناحیه تناسلی قرار دارند را تجزیه کنند. در واقع با انجام لیزر درمانی می توانند نواحی تناسلی را برای کلاژن سازی تحریک کرد و همین کار سبب می شود، که پوست روشن تر از قبل شود، با این اقدامات تمامی زمینه هایی که برای افزایش رنگدانه های ملانین ناحیه تناسلی وجود دارد از بین رفته، در نتیجه کاهش رنگدانه های این ناحیه به رفع تیرگی این ناحیه کمک می کند.

۴. سفید کردن واژن با میکرونیدلینگ

یکی از بهترین روش های روشن سازی ناحیه تناسلی خانم ها، استفاده از میکرونیدلینگ می باشد، که دارای کمترین عوارض بوده و طی ۳ الی ۴ جلسه باعث روشن سازی ناحیه تناسلی می شود.

در روش سفید کردن واژن با میکرونیدلینگ از دستگاهی با سوزن های ریز استفاده می گردد، که با سوراخ های بسیار ریزی که در سطح پوست ناحیه تناسلی ایجاد می کند باعث تحریک پوست برای کلاژن سازی و افزایش جریان خون می شود، که در نهایت سبب سفید شدن واژن می شود.

۵. سفید کردن واژن با تیکسل

رنگ تیره در پوست ما ناشی از تولید بیش از حد ملانین در اپیدرم پوست است. تیکسل با هدف حذف رنگدانه های تیره رنگ در ناحیه واژن یا حتی در پرینه صورت می گیرد.

این روش درمانی در سه یا چند جلسه انجام می‌شود و معمولاً هر جلسه به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیشتر زمان نمی برد. فاصله بین جلسات تیکسل باید ۶ هفته باشد.

درمان با تیکسل با بی حسی موضعی صورت می گیرد و هیچ دردی ندارد، فقط احساس سوزن سوزن شدن روی پوست شما احساس می‌شود. پوست ممکن است بعد از تیکسل  به طور میانگین ۳۰ دقیقه صورتی یا قرمز شود و بعد از آن برطرف گردد.

بهترین زمان برای سفید کردن واژن

بهترین زمان برای سفید کردن ناحیه تناسلی خانم ها یک هفته بعد از پایان دوره قاعدگی است. همچنین زمانی است که فرد از نظر جسمی سالم است و در دستگاه تناسلی خود هیچ گونه بیماری مانند زگیل و تبخال تناسلی فعال یا عفونت های واژن را ندارد.

مناسب ترین زمان رفع تیرگی واژن بعد از بارداری حدودا ۶ ماه است، زمانی که هورمون ها به یک تعادل رسیدند و وضعیت بدن به حالت عادی برگشته است.

بیشتر بخوانید: فیبروم رحم

هزینه سفید کردن واژن

این روش جزء روش های زیبایی زنان محسوب می شود و شامل هزینه های بیمه نمی شود. تعیین هزینه روشن سازی ناحیه تناسلی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، مثلا:

 • روش سفید کردن واژن
 • تعداد جلسات
 • شدت تیرگی ناحیه تناسلی
 • انجام سایر عمل های زیبایی واژن همزمان با سفید سازی واژن
 • روشن کردن سایر نواحی بدن مثل کشاله ران، مقعد، زیر بغل، آرنج، …
 • محل زندگی شما

بعد از معاینه شما توسط پزشک متخصص زنان در شهر ری، او می تواند روش و تعداد جلسات سفید کردن واژن را مشخص و هزینه آن را تعیین کند.

دکتر زهرا ستوده

جراح و متخصص زنان و زایمان و جراحی زیبایی زنان و ناباروری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =