دکتر زهرا ستوده / جوانسازی و جراحی زیبایی واژن / عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی
۶ دقیقه
عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی

عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی

آنچه می خوانید...

با افزایش سن، اضافه وزن و زایمان طبیعی ممکن است، خانم ها دچار مشکل کشیدگی بیش از حد عضلات واژن شوند، که از عوارض آن نارضایتی از ظاهر واژن و کاهش حساسیت جنسی و یا بی اختیاری ادرار می تواند، باشد. خبر خوب اینجاست که این مشکل با عمل واژینوپلاستی به راحتی قابل درمان می باشد و جای هیچ نگرانی نیست.. این عمل باعث ترمیم و سفت شدن عضلات واژن شده و عملکرد و ظاهر واژن را بهبود می بخشد. امروز می خواهیم در مورد عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی با شما صحبت کنیم.

مزایای عمل تنگ کردن واژن چیست؟

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یک عمل جراحی است که برای سفت کردن کانال واژن و تغییر شکل واژن انجام می شود. شکایات معمول بیماران شامل شل و گشادی واژن پس از زایمان از طریق کانال واژن است. همانطور که در بالا ذکر شد، جراحی واژینوپلاستی هم یک عمل جراحی زیبایی شناختی و هم عملکردی است، که سفتی و ظاهر مطلوب یکی از مهم ترین ساختارهای آناتومیکی بدن زنان را برای زنان فراهم می کند. واژن جوان شده عزت نفس را بالا می برد و اعتماد به نفس بیشتری ایجاد می کند. علاوه بر این، به طور کلی رضایت جنسی را بهبود می بخشد.

برخی از بیماران این روش را با سایر روش های زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی انجام می دهند.

واژینوپلاستی چیست؟

چرا باید عمل تنگ کردن واژن را انجام دهیم؟

واژن شما می تواند با گذشت زمان، نوسانات وزن، بارداری، آسیب و ژنتیک تغییر کند. اگر می خواهید واژن سفت داشته باشید، ممکن است این عمل برای شما مناسب باشد.

اگر هر یک از نگرانی های زیر را دارید، جراحی واژینوپلاستی یک گزینه عالی است:

  • ساختار واژن شما به دلیل افزایش سن، کاهش وزن یا بارداری تغییر کرده یا کشیده شده است.
  • با فعالیت جنسی، دوچرخه سواری یا اسب سواری، درد را تجربه می کنید.
  • اثرات زایمان به ویژه زایمان طبیعی منجر به کاهش حس جنسی در هنگام مقاربت شده است.
  • در نتیجه جراحی های قبلی دستگاه تناسلی احساس ناراحتی می کنید.
  • بی اختیاری ادرار دارید.

مزایای عمل تنگ کردن واژن چیست؟

در زیر به برخی از مزایای واژینوپلاستی اشاره شده است:

  • کانال واژن شما را به اندازه سفتی می کند، که در جوانی یا قبل از بارداری بوده است.
  • نشت ادرار را از بین می برد.
  • رضایت جنسی شما را افزایش می دهد و باعث بهبود روابط زناشویی می شود.
  • افزایش اعتماد به نفس خانم هایی که به دلیل عدم رضایت از ظاهر ناحیه تناسلی خود اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.

عمل تنگ کردن واژن چگونه انجام می شود؟

در عمل واژینوپلاستی، دغدغه و هدف اولیه سفت کردن واژن است. ابتدا میزان سفت شدن واژن مشخص می شود و سپس عمل انجام می گیرد.. این عمل معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود یک الی 2 ساعت طول می کشد. در جراحی واژینوپلاستی  ماهیچه های دیواره ی واژن ترمیم و پوست اضافی با دقت حذف می شود. سپس لبه‌های بریده شده بخیه زده می شوند.این کار باعث سفت شدن کانال با باریک کردن آن می‌شود.

نتایج واژینوپلاستی کاملاً قابل توجه است و اکثریت قریب به اتفاق بیماران با بازیابی حس اعتماد به نفس و زیبایی زنانه خوشحال هستند.

بهبودی بعد از عمل تنگ کردن واژن

بهبودی پس از واژینوپلاستی به سلامت عمومی شما و نوع تکنیک انجام شده، بستگی دارد. در مورد عمل تنگ کردن که به سفت کردن واژن (تنگ کردن کانال واژن و سفت کردن عضلانی) و همچنین مدیریت پوست اطراف واژن می پردازد، اغلب حدود 8 هفته زمان نیاز دارید تا به طور کامل بهبود پیدا کنید.

توصیه می شود در طول دوره نقاهت چیزی را وارد کانال واژن نکنید. از تامپون گرفته تا رابطه جنسی، از همه چیز خودداری کنید. بسته به ترجیحات شخصی و بهبودی شما، ممکن است پس از 8 تا 12 هفته فعالیت جنسی را از سر بگیرید. در طول دوره بهبودی اولیه، واژن خود را در آب غوطه ور نکنید. از شنا، جکوزی و استخرخودداری کنید. از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی  مانند اسب سواری، دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری و غیره خودداری کنید.

تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟

همانطور که قبلاً گفته شد، واژینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که هدف اصلی آن سفت کردن کانال واژن و بازگرداندن آن به حالت قبل از زایمان است. این روش به تمام جنبه های واژن، از جمله پوست، پوشش داخلی واژن (مخاط)، و ماهیچه ها می پردازد. نتیجه یک واژن سفت تر، جوان تر و بازسازی شده است.

لابیاپلاستی یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی است که در آن شکل و ظاهر لابیاها از نظر زیبایی زیباتر می شود. گاهی اوقات لابیای داخلی بسیار بزرگ هستند و عدم تقارن آن ها سبب می شود که کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی باشید.

هر دو واژینوپلاستی و لابیاپلاستی به عنوان روش های جوانسازی واژن در نظر گرفته می شوند. در واژینوپلاستی سفت کردن مجرای واژن هدف اصلی است، در حالی که در لابیاپلاستی به اندازه و تقارن لابیاها توجه می شود. به طور کلی، هر دو روش با هم می تواند انجام شود.

سوالات متداول

دکتر زهرا ستوده

جراح و متخصص زنان و زایمان و جراحی زیبایی زنان و ناباروری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =